Kärntner Landesmeisterschaften 2021 (Jul 03 to 04, 2021) - Stadionbad Wolfsberg

You are here: Meets > Kärntner Landesmeisterschaften 2021 > Results
Results - Select Event
Event 28 - 400m Freistil Herren (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
RT +0.81 100m: 01:07,21, 200m: 02:20,31 (01:13,10), 300m: 03:30,05 (01:09,74), 400m: 04:41,75 (01:11,70)
2.
RT +0.76 100m: 01:07,71, 200m: 02:20,78 (01:13,07), 300m: 03:34,23 (01:13,45), 400m: 04:45,92 (01:11,69)
3.
RT +0.75 100m: 01:07,93, 200m: 02:20,56 (01:12,63), 300m: 03:35,42 (01:14,86), 400m: 04:49,32 (01:13,90)
4.
RT +0.77 100m: 01:07,71, 200m: 02:22,64 (01:14,93), 300m: 03:37,85 (01:15,21), 400m: 04:52,12 (01:14,27)
5.
RT +0.87 100m: 01:10,18, 200m: 02:27,80 (01:17,62), 300m: 03:45,42 (01:17,62), 400m: 04:59,09 (01:13,67)
6.
RT +0.76 100m: 01:11,61, 200m: 02:29,53 (01:17,92), 300m: 03:47,37 (01:17,84), 400m: 05:01,62 (01:14,25)
7.
RT +0.70 100m: 01:11,97, 200m: 02:29,81 (01:17,84), 300m: 03:47,19 (01:17,38), 400m: 05:02,35 (01:15,16)
8.
GRüN Max2006 M
RT +0.69 100m: 01:11,85, 200m: 02:30,57 (01:18,72), 300m: 03:49,80 (01:19,23), 400m: 05:07,80 (01:18,00)
9.
RT +0.88 100m: 01:17,63, 200m: 02:42,45 (01:24,82), 300m: 04:07,15 (01:24,70), 400m: 05:26,10 (01:18,95)
10.
RT +0.65 100m: 01:17,96, 200m: 02:42,19 (01:24,23), 300m: 04:07,16 (01:24,97), 400m: 05:29,11 (01:21,95)
11.
RT +0.58 100m: 01:24,47, 200m: 02:56,21 (01:31,74), 300m: 04:29,46 (01:33,25), 400m: 05:56,52 (01:27,06)
12.
LORA Lukas2008 M
RT +0.73 100m: 01:24,82, 200m: 02:56,32 (01:31,50), 300m: 04:30,06 (01:33,74), 400m: 05:56,67 (01:26,61)
13.
RT +0.71 100m: 01:38,68, 200m: 03:28,55 (01:49,87), 300m: 05:18,53 (01:49,98), 400m: 07:03,10 (01:44,57)
14.
REINER Lukas2008 M
RT +0.93 100m: 01:43,57, 200m: 03:35,29 (01:51,72), 300m: 05:27,14 (01:51,85), 400m: 07:16,10 (01:48,96)
PUSAR David2009 M
Abgemeldet.
Jugend III & IV
1.
RT +0.77 100m: 01:07,71, 200m: 02:22,64 (01:14,93), 300m: 03:37,85 (01:15,21), 400m: 04:52,12 (01:14,27)
2.
RT +0.76 100m: 01:11,61, 200m: 02:29,53 (01:17,92), 300m: 03:47,37 (01:17,84), 400m: 05:01,62 (01:14,25)
3.
GRüN Max2006 M
RT +0.69 100m: 01:11,85, 200m: 02:30,57 (01:18,72), 300m: 03:49,80 (01:19,23), 400m: 05:07,80 (01:18,00)
Jugend I & II
1.
RT +0.76 100m: 01:07,71, 200m: 02:20,78 (01:13,07), 300m: 03:34,23 (01:13,45), 400m: 04:45,92 (01:11,69)
2.
RT +0.87 100m: 01:10,18, 200m: 02:27,80 (01:17,62), 300m: 03:45,42 (01:17,62), 400m: 04:59,09 (01:13,67)
3.
RT +0.70 100m: 01:11,97, 200m: 02:29,81 (01:17,84), 300m: 03:47,19 (01:17,38), 400m: 05:02,35 (01:15,16)
4.
LORA Lukas2008 M
RT +0.73 100m: 01:24,82, 200m: 02:56,32 (01:31,50), 300m: 04:30,06 (01:33,74), 400m: 05:56,67 (01:26,61)
5.
REINER Lukas2008 M
RT +0.93 100m: 01:43,57, 200m: 03:35,29 (01:51,72), 300m: 05:27,14 (01:51,85), 400m: 07:16,10 (01:48,96)
Schüler III & IV
1.
RT +0.88 100m: 01:17,63, 200m: 02:42,45 (01:24,82), 300m: 04:07,15 (01:24,70), 400m: 05:26,10 (01:18,95)
2.
RT +0.65 100m: 01:17,96, 200m: 02:42,19 (01:24,23), 300m: 04:07,16 (01:24,97), 400m: 05:29,11 (01:21,95)
3.
RT +0.58 100m: 01:24,47, 200m: 02:56,21 (01:31,74), 300m: 04:29,46 (01:33,25), 400m: 05:56,52 (01:27,06)
4.
RT +0.71 100m: 01:38,68, 200m: 03:28,55 (01:49,87), 300m: 05:18,53 (01:49,98), 400m: 07:03,10 (01:44,57)
PUSAR David2009 M
Abgemeldet.