NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil (Jul 03 to 04, 2021) - BSFZ Südstadt

You are here: Meets > NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil > Results
Results - Select Event
Event 63 - 100m Freistil Damen (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
GANGL Nina2003 W
RT +0.73 50m: 00:27,40, 100m: 00:57,53 (00:30,13)
2.
RT +0.78 50m: 00:29,83, 100m: 01:02,31 (00:32,48)
3.
RT +0.72 50m: 00:30,09, 100m: 01:02,56 (00:32,47)
4.
50m: 00:30,71, 100m: 01:03,55 (00:32,84)
5.
RT +0.63 50m: 00:30,12, 100m: 01:03,57 (00:33,45)
6.
RT +0.83 50m: 00:31,70, 100m: 01:04,00 (00:32,30)
7.
RT +0.75 50m: 00:30,86, 100m: 01:04,43 (00:33,57)
8.
RT +0.82 50m: 00:31,29, 100m: 01:04,88 (00:33,59)
9.
RT +0.67 50m: 00:31,16, 100m: 01:04,93 (00:33,77)
10.
RT +0.75 50m: 00:30,62, 100m: 01:05,28 (00:34,66)
11.
50m: 00:31,97, 100m: 01:05,87 (00:33,90)
12.
RT +0.72 50m: 00:32,12, 100m: 01:05,91 (00:33,79)
13.
RT +0.85 50m: 00:31,75, 100m: 01:06,23 (00:34,48)
14.
RT +0.68 50m: 00:31,44, 100m: 01:06,28 (00:34,84)
15.
GAJIC Sandra2004 W
RT +0.76 50m: 00:31,88, 100m: 01:06,30 (00:34,42)
16.
RT +0.91 50m: 00:32,81, 100m: 01:06,57 (00:33,76)
17.
RT +0.87 50m: 00:32,33, 100m: 01:06,75 (00:34,42)
18.
KüHN Helena2007 W
RT +0.81 50m: 00:32,49, 100m: 01:06,91 (00:34,42)
19.
KOBAN Lisa2006 W
RT +0.78 50m: 00:32,59, 100m: 01:07,46 (00:34,87)
20.
RT +0.81 50m: 00:33,01, 100m: 01:08,39 (00:35,38)
21.
LANG Lara2008 W
RT +0.78 50m: 00:32,94, 100m: 01:08,63 (00:35,69)
22.
RT +0.75 50m: 00:33,16, 100m: 01:08,68 (00:35,52)
23.
RT +0.89 50m: 00:33,61, 100m: 01:09,23 (00:35,62)
24.
RT +0.74 50m: 00:32,75, 100m: 01:09,49 (00:36,74)
25.
RT +0.69 50m: 00:33,27, 100m: 01:09,66 (00:36,39)
26.
RT +0.78 50m: 00:34,03, 100m: 01:09,82 (00:35,79)
27.
RT +0.80 50m: 00:33,09, 100m: 01:10,02 (00:36,93)
28.
RT +0.85 50m: 00:33,93, 100m: 01:10,60 (00:36,67)
29.
RT +0.83 50m: 00:33,76, 100m: 01:10,63 (00:36,87)
30.
HUMMER Anna2008 W
RT +0.80 50m: 00:33,90, 100m: 01:10,77 (00:36,87)
31.
50m: 00:34,15, 100m: 01:12,00 (00:37,85)
32.
50m: 00:34,27, 100m: 01:12,04 (00:37,77)
33.
50m: 00:35,19, 100m: 01:12,61 (00:37,42)
34.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.83 50m: 00:34,51, 100m: 01:12,69 (00:38,18)
35.
RT +0.63 50m: 00:33,88, 100m: 01:13,69 (00:39,81)
36.
RT +0.75 50m: 00:35,46, 100m: 01:14,28 (00:38,82)
37.
RT +0.93 50m: 00:34,77, 100m: 01:14,33 (00:39,56)
38.
RT +0.69 50m: 00:35,76, 100m: 01:15,60 (00:39,84)
39.
SLADKO Emma2005 W
RT +0.77 50m: 00:37,47, 100m: 01:16,23 (00:38,76)
40.
WöSS Lea2006 W
RT +0.96 50m: 00:37,33, 100m: 01:17,18 (00:39,85)
41.
50m: 00:39,14, 100m: 01:21,86 (00:42,72)
42.
RT +0.78 50m: 00:40,20, 100m: 01:22,67 (00:42,47)
GABA Alberta2004 W
GABA Ketrina2006 W
WIMMER Sarah2006 W
Abgemeldet.
SPAUN Cara2005 W
Abgemeldet.
13:50 SW 4.4 Start vor dem Startsignal
Junioren
1.
GANGL Nina2003 W
RT +0.73 50m: 00:27,40, 100m: 00:57,53 (00:30,13)
2.
RT +0.78 50m: 00:29,83, 100m: 01:02,31 (00:32,48)
3.
RT +0.63 50m: 00:30,12, 100m: 01:03,57 (00:33,45)
4.
RT +0.83 50m: 00:31,70, 100m: 01:04,00 (00:32,30)
5.
RT +0.67 50m: 00:31,16, 100m: 01:04,93 (00:33,77)
6.
RT +0.75 50m: 00:30,62, 100m: 01:05,28 (00:34,66)
7.
RT +0.68 50m: 00:31,44, 100m: 01:06,28 (00:34,84)
8.
GAJIC Sandra2004 W
RT +0.76 50m: 00:31,88, 100m: 01:06,30 (00:34,42)
9.
RT +0.87 50m: 00:32,33, 100m: 01:06,75 (00:34,42)
10.
RT +0.81 50m: 00:33,01, 100m: 01:08,39 (00:35,38)
11.
RT +0.75 50m: 00:33,16, 100m: 01:08,68 (00:35,52)
12.
RT +0.74 50m: 00:32,75, 100m: 01:09,49 (00:36,74)
13.
RT +0.80 50m: 00:33,09, 100m: 01:10,02 (00:36,93)
14.
RT +0.83 50m: 00:33,76, 100m: 01:10,63 (00:36,87)
15.
RT +0.63 50m: 00:33,88, 100m: 01:13,69 (00:39,81)
16.
SLADKO Emma2005 W
RT +0.77 50m: 00:37,47, 100m: 01:16,23 (00:38,76)
GABA Alberta2004 W
SPAUN Cara2005 W
Abgemeldet.
Jugend 3
1.
RT +0.72 50m: 00:30,09, 100m: 01:02,56 (00:32,47)
2.
RT +0.75 50m: 00:30,86, 100m: 01:04,43 (00:33,57)
3.
RT +0.82 50m: 00:31,29, 100m: 01:04,88 (00:33,59)
4.
KOBAN Lisa2006 W
RT +0.78 50m: 00:32,59, 100m: 01:07,46 (00:34,87)
5.
RT +0.89 50m: 00:33,61, 100m: 01:09,23 (00:35,62)
6.
RT +0.78 50m: 00:34,03, 100m: 01:09,82 (00:35,79)
7.
RT +0.85 50m: 00:33,93, 100m: 01:10,60 (00:36,67)
8.
50m: 00:34,15, 100m: 01:12,00 (00:37,85)
9.
RT +0.93 50m: 00:34,77, 100m: 01:14,33 (00:39,56)
10.
WöSS Lea2006 W
RT +0.96 50m: 00:37,33, 100m: 01:17,18 (00:39,85)
GABA Ketrina2006 W
WIMMER Sarah2006 W
Abgemeldet.
Jugend 2
1.
50m: 00:31,97, 100m: 01:05,87 (00:33,90)
2.
RT +0.91 50m: 00:32,81, 100m: 01:06,57 (00:33,76)
3.
KüHN Helena2007 W
RT +0.81 50m: 00:32,49, 100m: 01:06,91 (00:34,42)
4.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.83 50m: 00:34,51, 100m: 01:12,69 (00:38,18)
13:50 SW 4.4 Start vor dem Startsignal
Jugend 1
1.
50m: 00:30,71, 100m: 01:03,55 (00:32,84)
2.
RT +0.72 50m: 00:32,12, 100m: 01:05,91 (00:33,79)
3.
RT +0.85 50m: 00:31,75, 100m: 01:06,23 (00:34,48)
4.
LANG Lara2008 W
RT +0.78 50m: 00:32,94, 100m: 01:08,63 (00:35,69)
5.
RT +0.69 50m: 00:33,27, 100m: 01:09,66 (00:36,39)
6.
HUMMER Anna2008 W
RT +0.80 50m: 00:33,90, 100m: 01:10,77 (00:36,87)
7.
50m: 00:34,27, 100m: 01:12,04 (00:37,77)
8.
50m: 00:35,19, 100m: 01:12,61 (00:37,42)
9.
RT +0.75 50m: 00:35,46, 100m: 01:14,28 (00:38,82)
10.
RT +0.69 50m: 00:35,76, 100m: 01:15,60 (00:39,84)
11.
50m: 00:39,14, 100m: 01:21,86 (00:42,72)
12.
RT +0.78 50m: 00:40,20, 100m: 01:22,67 (00:42,47)
Schüler 4
1.
FASSL Tina2009 W
RT +0.80 50m: 00:33,60, 100m: 01:09,29 (00:35,69)
2.
SYSLO Julia2009 W
RT +0.74 50m: 00:34,00, 100m: 01:10,44 (00:36,44)
3.
SYSLO Isabel2009 W
RT +0.74 50m: 00:34,64, 100m: 01:11,21 (00:36,57)
4.
RT +0.63 50m: 00:34,76, 100m: 01:12,35 (00:37,59)
5.
50m: 00:35,96, 100m: 01:17,41 (00:41,45)
6.
STOPKO Maria2009 W
RT +0.78 50m: 00:36,96, 100m: 01:19,11 (00:42,15)
7.
PöLL Alina2009 W
RT +0.62 50m: 00:38,17, 100m: 01:21,93 (00:43,76)
8.
50m: 00:39,83, 100m: 01:24,93 (00:45,10)
9.
50m: 00:43,83, 100m: 01:34,04 (00:50,21)
Schüler 3
1.
50m: 00:33,65, 100m: 01:11,59 (00:37,94)
2.
50m: 00:34,66, 100m: 01:12,58 (00:37,92)
3.
RT +0.79 50m: 00:37,35, 100m: 01:18,74 (00:41,39)
4.
50m: 00:39,97, 100m: 01:25,32 (00:45,35)
5.
RT +0.56 50m: 00:42,95, 100m: 01:32,12 (00:49,17)
Abgemeldet.