NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil (Jul 03 to 04, 2021) - BSFZ Südstadt

You are here: Meets > NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil > Results
Results - Select Event
Event 59 - 200m Lagen Damen (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
RT +0.77 50m: 00:31,59, 100m: 01:09,52 (00:37,93), 150m: 01:55,43 (00:45,91), 200m: 02:29,58 (00:34,15)
2.
RT +0.73 50m: 00:31,66, 100m: 01:09,33 (00:37,67), 150m: 01:56,03 (00:46,70), 200m: 02:30,93 (00:34,90)
3.
RT +0.67 50m: 00:34,51, 100m: 01:15,87 (00:41,36), 150m: 02:01,02 (00:45,15), 200m: 02:34,20 (00:33,18)
4.
RT +0.79 50m: 00:33,72, 100m: 01:12,80 (00:39,08), 150m: 01:59,02 (00:46,22), 200m: 02:34,34 (00:35,32)
5.
RT +0.87 50m: 00:35,09, 100m: 01:14,05 (00:38,96), 150m: 02:01,79 (00:47,74), 200m: 02:37,51 (00:35,72)
6.
KüHN Helena2007 W
RT +0.79 50m: 00:34,69, 100m: 01:15,87 (00:41,18), 150m: 02:03,62 (00:47,75), 200m: 02:38,73 (00:35,11)
7.
RT +0.88 50m: 00:34,67, 100m: 01:14,98 (00:40,31), 150m: 02:03,50 (00:48,52), 200m: 02:39,68 (00:36,18)
8.
RT +0.81 50m: 00:35,79, 100m: 01:18,29 (00:42,50), 150m: 02:06,21 (00:47,92), 200m: 02:40,17 (00:33,96)
9.
RT +0.84 50m: 00:34,59, 100m: 01:15,34 (00:40,75), 150m: 02:02,87 (00:47,53), 200m: 02:40,37 (00:37,50)
10.
50m: 00:34,68, 100m: 01:16,01 (00:41,33), 150m: 02:06,99 (00:50,98), 200m: 02:41,11 (00:34,12)
11.
STEGER Viola2007 W
RT +0.74 50m: 00:33,96, 100m: 01:16,55 (00:42,59), 150m: 02:04,65 (00:48,10), 200m: 02:41,63 (00:36,98)
12.
LANG Lara2008 W
RT +0.78 50m: 00:34,37, 100m: 01:18,30 (00:43,93), 150m: 02:06,81 (00:48,51), 200m: 02:41,90 (00:35,09)
13.
RT +0.84 50m: 00:38,34, 100m: 01:23,69 (00:45,35), 150m: 02:08,02 (00:44,33), 200m: 02:44,25 (00:36,23)
14.
RT +0.89 50m: 00:36,99, 100m: 01:19,01 (00:42,02), 150m: 02:11,39 (00:52,38), 200m: 02:45,21 (00:33,82)
15.
RT +0.66 50m: 00:33,68, 100m: 01:16,67 (00:42,99), 150m: 02:07,78 (00:51,11), 200m: 02:46,13 (00:38,35)
16.
RT +0.75 50m: 00:37,21, 100m: 01:22,95 (00:45,74), 150m: 02:09,10 (00:46,15), 200m: 02:47,78 (00:38,68)
17.
RT +0.83 50m: 00:38,60, 100m: 01:24,24 (00:45,64), 150m: 02:11,60 (00:47,36), 200m: 02:50,16 (00:38,56)
18.
RT +0.84 50m: 00:38,24, 100m: 01:24,18 (00:45,94), 150m: 02:14,58 (00:50,40), 200m: 02:53,05 (00:38,47)
19.
HUMMER Anna2008 W
RT +0.84 50m: 00:37,34, 100m: 01:22,51 (00:45,17), 150m: 02:13,54 (00:51,03), 200m: 02:53,87 (00:40,33)
20.
RT +0.73 50m: 00:36,53, 100m: 01:22,43 (00:45,90), 150m: 02:14,56 (00:52,13), 200m: 02:54,46 (00:39,90)
21.
RT +0.65 50m: 00:38,25, 100m: 01:22,17 (00:43,92), 150m: 02:16,64 (00:54,47), 200m: 02:56,17 (00:39,53)
22.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.87 50m: 00:39,06, 100m: 01:25,02 (00:45,96), 150m: 02:18,54 (00:53,52), 200m: 02:56,46 (00:37,92)
23.
50m: 00:40,62, 100m: 01:27,97 (00:47,35), 150m: 02:18,05 (00:50,08), 200m: 02:58,43 (00:40,38)
24.
RT +0.71 50m: 00:36,56, 100m: 01:21,18 (00:44,62), 150m: 02:15,34 (00:54,16), 200m: 02:58,44 (00:43,10)
25.
RT +0.63 50m: 00:39,23, 100m: 01:28,63 (00:49,40), 150m: 02:18,11 (00:49,48), 200m: 03:02,52 (00:44,41)
GABA Alberta2004 W
GABA Ketrina2006 W
WIMMER Sarah2006 W
Abgemeldet.
SPAUN Cara2005 W
Abgemeldet.
Junioren
1.
RT +0.73 50m: 00:31,66, 100m: 01:09,33 (00:37,67), 150m: 01:56,03 (00:46,70), 200m: 02:30,93 (00:34,90)
2.
RT +0.84 50m: 00:34,59, 100m: 01:15,34 (00:40,75), 150m: 02:02,87 (00:47,53), 200m: 02:40,37 (00:37,50)
3.
RT +0.66 50m: 00:33,68, 100m: 01:16,67 (00:42,99), 150m: 02:07,78 (00:51,11), 200m: 02:46,13 (00:38,35)
4.
RT +0.75 50m: 00:37,21, 100m: 01:22,95 (00:45,74), 150m: 02:09,10 (00:46,15), 200m: 02:47,78 (00:38,68)
5.
RT +0.83 50m: 00:38,60, 100m: 01:24,24 (00:45,64), 150m: 02:11,60 (00:47,36), 200m: 02:50,16 (00:38,56)
GABA Alberta2004 W
SPAUN Cara2005 W
Abgemeldet.
Jugend 3
1.
RT +0.77 50m: 00:31,59, 100m: 01:09,52 (00:37,93), 150m: 01:55,43 (00:45,91), 200m: 02:29,58 (00:34,15)
2.
RT +0.79 50m: 00:33,72, 100m: 01:12,80 (00:39,08), 150m: 01:59,02 (00:46,22), 200m: 02:34,34 (00:35,32)
3.
RT +0.87 50m: 00:35,09, 100m: 01:14,05 (00:38,96), 150m: 02:01,79 (00:47,74), 200m: 02:37,51 (00:35,72)
4.
RT +0.84 50m: 00:38,24, 100m: 01:24,18 (00:45,94), 150m: 02:14,58 (00:50,40), 200m: 02:53,05 (00:38,47)
5.
RT +0.63 50m: 00:39,23, 100m: 01:28,63 (00:49,40), 150m: 02:18,11 (00:49,48), 200m: 03:02,52 (00:44,41)
GABA Ketrina2006 W
WIMMER Sarah2006 W
Abgemeldet.
Jugend 2
1.
RT +0.67 50m: 00:34,51, 100m: 01:15,87 (00:41,36), 150m: 02:01,02 (00:45,15), 200m: 02:34,20 (00:33,18)
2.
KüHN Helena2007 W
RT +0.79 50m: 00:34,69, 100m: 01:15,87 (00:41,18), 150m: 02:03,62 (00:47,75), 200m: 02:38,73 (00:35,11)
3.
50m: 00:34,68, 100m: 01:16,01 (00:41,33), 150m: 02:06,99 (00:50,98), 200m: 02:41,11 (00:34,12)
4.
STEGER Viola2007 W
RT +0.74 50m: 00:33,96, 100m: 01:16,55 (00:42,59), 150m: 02:04,65 (00:48,10), 200m: 02:41,63 (00:36,98)
5.
RT +0.84 50m: 00:38,34, 100m: 01:23,69 (00:45,35), 150m: 02:08,02 (00:44,33), 200m: 02:44,25 (00:36,23)
6.
RT +0.89 50m: 00:36,99, 100m: 01:19,01 (00:42,02), 150m: 02:11,39 (00:52,38), 200m: 02:45,21 (00:33,82)
7.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.87 50m: 00:39,06, 100m: 01:25,02 (00:45,96), 150m: 02:18,54 (00:53,52), 200m: 02:56,46 (00:37,92)
Jugend 1
1.
RT +0.88 50m: 00:34,67, 100m: 01:14,98 (00:40,31), 150m: 02:03,50 (00:48,52), 200m: 02:39,68 (00:36,18)
2.
RT +0.81 50m: 00:35,79, 100m: 01:18,29 (00:42,50), 150m: 02:06,21 (00:47,92), 200m: 02:40,17 (00:33,96)
3.
LANG Lara2008 W
RT +0.78 50m: 00:34,37, 100m: 01:18,30 (00:43,93), 150m: 02:06,81 (00:48,51), 200m: 02:41,90 (00:35,09)
4.
HUMMER Anna2008 W
RT +0.84 50m: 00:37,34, 100m: 01:22,51 (00:45,17), 150m: 02:13,54 (00:51,03), 200m: 02:53,87 (00:40,33)
5.
RT +0.73 50m: 00:36,53, 100m: 01:22,43 (00:45,90), 150m: 02:14,56 (00:52,13), 200m: 02:54,46 (00:39,90)
6.
RT +0.65 50m: 00:38,25, 100m: 01:22,17 (00:43,92), 150m: 02:16,64 (00:54,47), 200m: 02:56,17 (00:39,53)
7.
50m: 00:40,62, 100m: 01:27,97 (00:47,35), 150m: 02:18,05 (00:50,08), 200m: 02:58,43 (00:40,38)
8.
RT +0.71 50m: 00:36,56, 100m: 01:21,18 (00:44,62), 150m: 02:15,34 (00:54,16), 200m: 02:58,44 (00:43,10)