NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil (Jul 03 to 04, 2021) - BSFZ Südstadt

You are here: Meets > NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil > Results
Results - Select Event
Event 58 - 200m Freistil Herren (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
VADAS Adam2003 M
RT +0.72 50m: 00:26,59, 100m: 00:56,43 (00:29,84), 150m: 01:27,37 (00:30,94), 200m: 01:57,81 (00:30,44)
2.
RT +0.82 50m: 00:28,26, 100m: 00:58,49 (00:30,23), 150m: 01:29,73 (00:31,24), 200m: 02:00,42 (00:30,69)
3.
RT +0.66 50m: 00:27,94, 100m: 00:58,55 (00:30,61), 150m: 01:31,25 (00:32,70), 200m: 02:06,52 (00:35,27)
4.
VADAS Akos2007 M
RT +0.79 50m: 00:30,81, 100m: 01:06,76 (00:35,95), 150m: 01:42,20 (00:35,44), 200m: 02:16,07 (00:33,87)
5.
RT +0.85 50m: 00:30,41, 100m: 01:04,95 (00:34,54), 150m: 01:41,09 (00:36,14), 200m: 02:16,62 (00:35,53)
6.
RT +0.67 50m: 00:32,11, 100m: 01:07,50 (00:35,39), 150m: 01:43,27 (00:35,77), 200m: 02:17,26 (00:33,99)
7.
RT +0.87 50m: 00:31,03, 100m: 01:05,38 (00:34,35), 150m: 01:41,63 (00:36,25), 200m: 02:17,58 (00:35,95)
8.
KAISER Boris2007 M
RT +0.50 50m: 00:30,17, 100m: 01:05,54 (00:35,37), 150m: 01:42,45 (00:36,91), 200m: 02:17,83 (00:35,38)
9.
RT +0.64 50m: 00:31,08, 100m: 01:06,65 (00:35,57), 150m: 01:43,65 (00:37,00), 200m: 02:19,22 (00:35,57)
10.
RT +0.64 50m: 00:33,21, 100m: 01:09,44 (00:36,23), 150m: 01:44,76 (00:35,32), 200m: 02:19,59 (00:34,83)
11.
RT +0.85 50m: 00:30,29, 100m: 01:04,53 (00:34,24), 150m: 01:41,34 (00:36,81), 200m: 02:19,87 (00:38,53)
12.
RT +0.77 50m: 00:32,12, 100m: 01:07,75 (00:35,63), 150m: 01:44,80 (00:37,05), 200m: 02:20,33 (00:35,53)
13.
RT +0.74 50m: 00:31,54, 100m: 01:07,58 (00:36,04), 150m: 01:45,11 (00:37,53), 200m: 02:20,53 (00:35,42)
14.
RT +0.80 50m: 00:30,83, 100m: 01:07,53 (00:36,70), 150m: 01:45,53 (00:38,00), 200m: 02:22,30 (00:36,77)
15.
RT +0.78 50m: 00:33,20, 100m: 01:12,63 (00:39,43), 150m: 01:51,92 (00:39,29), 200m: 02:27,54 (00:35,62)
16.
RT +0.78 50m: 00:31,76, 100m: 01:10,20 (00:38,44), 150m: 01:49,69 (00:39,49), 200m: 02:27,90 (00:38,21)
17.
KRMINAC Noel2007 M
50m: 00:33,47, 100m: 01:12,13 (00:38,66), 150m: 01:51,78 (00:39,65), 200m: 02:30,42 (00:38,64)
18.
RT +0.60 50m: 00:32,60, 100m: 01:11,27 (00:38,67), 150m: 01:51,47 (00:40,20), 200m: 02:31,26 (00:39,79)
19.
50m: 00:34,55, 100m: 01:13,27 (00:38,72), 150m: 01:53,25 (00:39,98), 200m: 02:32,28 (00:39,03)
20.
RT +0.92 50m: 00:33,39, 100m: 01:12,19 (00:38,80), 150m: 01:54,43 (00:42,24), 200m: 02:36,19 (00:41,76)
21.
KUTTNER Luis2007 M
50m: 00:34,29, 100m: 01:15,90 (00:41,61), 150m: 02:02,38 (00:46,48), 200m: 02:46,79 (00:44,41)
22.
RT +0.63 50m: 00:36,99, 100m: 01:19,95 (00:42,96), 150m: 02:04,75 (00:44,80), 200m: 02:47,40 (00:42,65)
23.
50m: 00:37,40, 100m: 01:20,24 (00:42,84), 150m: 02:05,23 (00:44,99), 200m: 02:48,08 (00:42,85)
Abgemeldet.
HAJDU Tamas2006 M
Abgemeldet.
Abgemeldet.
MANGOLD Paul2004 M
Abgemeldet.
Junioren
1.
VADAS Adam2003 M
RT +0.72 50m: 00:26,59, 100m: 00:56,43 (00:29,84), 150m: 01:27,37 (00:30,94), 200m: 01:57,81 (00:30,44)
2.
RT +0.82 50m: 00:28,26, 100m: 00:58,49 (00:30,23), 150m: 01:29,73 (00:31,24), 200m: 02:00,42 (00:30,69)
3.
RT +0.66 50m: 00:27,94, 100m: 00:58,55 (00:30,61), 150m: 01:31,25 (00:32,70), 200m: 02:06,52 (00:35,27)
4.
RT +0.85 50m: 00:30,29, 100m: 01:04,53 (00:34,24), 150m: 01:41,34 (00:36,81), 200m: 02:19,87 (00:38,53)
Abgemeldet.
MANGOLD Paul2004 M
Abgemeldet.
Jugend 4
1.
RT +0.85 50m: 00:30,41, 100m: 01:04,95 (00:34,54), 150m: 01:41,09 (00:36,14), 200m: 02:16,62 (00:35,53)
2.
RT +0.64 50m: 00:31,08, 100m: 01:06,65 (00:35,57), 150m: 01:43,65 (00:37,00), 200m: 02:19,22 (00:35,57)
3.
RT +0.74 50m: 00:31,54, 100m: 01:07,58 (00:36,04), 150m: 01:45,11 (00:37,53), 200m: 02:20,53 (00:35,42)
4.
RT +0.78 50m: 00:31,76, 100m: 01:10,20 (00:38,44), 150m: 01:49,69 (00:39,49), 200m: 02:27,90 (00:38,21)
Jugend 3
1.
RT +0.77 50m: 00:32,12, 100m: 01:07,75 (00:35,63), 150m: 01:44,80 (00:37,05), 200m: 02:20,33 (00:35,53)
2.
RT +0.80 50m: 00:30,83, 100m: 01:07,53 (00:36,70), 150m: 01:45,53 (00:38,00), 200m: 02:22,30 (00:36,77)
HAJDU Tamas2006 M
Abgemeldet.
Jugend 2
1.
VADAS Akos2007 M
RT +0.79 50m: 00:30,81, 100m: 01:06,76 (00:35,95), 150m: 01:42,20 (00:35,44), 200m: 02:16,07 (00:33,87)
2.
RT +0.87 50m: 00:31,03, 100m: 01:05,38 (00:34,35), 150m: 01:41,63 (00:36,25), 200m: 02:17,58 (00:35,95)
3.
KAISER Boris2007 M
RT +0.50 50m: 00:30,17, 100m: 01:05,54 (00:35,37), 150m: 01:42,45 (00:36,91), 200m: 02:17,83 (00:35,38)
4.
KRMINAC Noel2007 M
50m: 00:33,47, 100m: 01:12,13 (00:38,66), 150m: 01:51,78 (00:39,65), 200m: 02:30,42 (00:38,64)
5.
RT +0.60 50m: 00:32,60, 100m: 01:11,27 (00:38,67), 150m: 01:51,47 (00:40,20), 200m: 02:31,26 (00:39,79)
6.
RT +0.92 50m: 00:33,39, 100m: 01:12,19 (00:38,80), 150m: 01:54,43 (00:42,24), 200m: 02:36,19 (00:41,76)
7.
KUTTNER Luis2007 M
50m: 00:34,29, 100m: 01:15,90 (00:41,61), 150m: 02:02,38 (00:46,48), 200m: 02:46,79 (00:44,41)
Jugend 1
1.
RT +0.67 50m: 00:32,11, 100m: 01:07,50 (00:35,39), 150m: 01:43,27 (00:35,77), 200m: 02:17,26 (00:33,99)
2.
RT +0.64 50m: 00:33,21, 100m: 01:09,44 (00:36,23), 150m: 01:44,76 (00:35,32), 200m: 02:19,59 (00:34,83)
3.
RT +0.78 50m: 00:33,20, 100m: 01:12,63 (00:39,43), 150m: 01:51,92 (00:39,29), 200m: 02:27,54 (00:35,62)
4.
50m: 00:34,55, 100m: 01:13,27 (00:38,72), 150m: 01:53,25 (00:39,98), 200m: 02:32,28 (00:39,03)
5.
RT +0.63 50m: 00:36,99, 100m: 01:19,95 (00:42,96), 150m: 02:04,75 (00:44,80), 200m: 02:47,40 (00:42,65)
6.
50m: 00:37,40, 100m: 01:20,24 (00:42,84), 150m: 02:05,23 (00:44,99), 200m: 02:48,08 (00:42,85)
Abgemeldet.
Schüler 4
1.
NEUWIRTH Tim2009 M
RT +0.75 50m: 00:32,76, 100m: 01:09,98 (00:37,22), 150m: 01:48,05 (00:38,07), 200m: 02:23,69 (00:35,64)
2.
RT +0.50 50m: 00:33,50, 100m: 01:11,54 (00:38,04), 150m: 01:51,21 (00:39,67), 200m: 02:27,58 (00:36,37)
3.
KROIS Mattia2009 M
50m: 00:36,82, 100m: 01:17,86 (00:41,04), 150m: 01:59,62 (00:41,76), 200m: 02:38,14 (00:38,52)
4.
RT +0.68 50m: 00:36,67, 100m: 01:17,53 (00:40,86), 150m: 02:00,61 (00:43,08), 200m: 02:42,31 (00:41,70)
5.
RT +0.79 50m: 00:38,25, 100m: 01:24,41 (00:46,16), 150m: 02:09,66 (00:45,25), 200m: 02:52,07 (00:42,41)
6.
RT +0.80 50m: 00:39,72, 100m: 01:24,68 (00:44,96), 150m: 02:11,06 (00:46,38), 200m: 02:52,17 (00:41,11)
7.
50m: 00:38,39, 100m: 01:23,13 (00:44,74), 150m: 02:09,05 (00:45,92), 200m: 02:53,44 (00:44,39)
OPELKA Simon2009 M
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Schüler 3
1.
50m: 00:36,79, 100m: 01:17,57 (00:40,78), 150m: 01:58,96 (00:41,39), 200m: 02:37,88 (00:38,92)
2.
LANG Kilian2010 M
50m: 00:36,66, 100m: 01:18,07 (00:41,41), 150m: 02:01,11 (00:43,04), 200m: 02:42,29 (00:41,18)
3.
LANG Tristan2010 M
RT +0.57 50m: 00:35,73, 100m: 01:18,59 (00:42,86), 150m: 02:01,72 (00:43,13), 200m: 02:43,21 (00:41,49)
4.
50m: 00:42,64, 100m: 01:31,08 (00:48,44), 150m: 02:20,56 (00:49,48), 200m: 03:08,49 (00:47,93)