NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil (Jul 03 to 04, 2021) - BSFZ Südstadt

You are here: Meets > NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil > Results
Results - Select Event
Event 36 - 200m Rücken Herren (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
RT +0.76 50m: 00:32,50, 100m: 01:07,71 (00:35,21), 150m: 01:43,22 (00:35,51), 200m: 02:16,17 (00:32,95)
2.
HAAS Silvano2007 M
RT +0.73 50m: 00:33,31, 100m: 01:09,28 (00:35,97), 150m: 01:46,04 (00:36,76), 200m: 02:21,14 (00:35,10)
3.
RT +0.73 50m: 00:35,93, 100m: 01:14,28 (00:38,35), 150m: 01:53,28 (00:39,00), 200m: 02:31,72 (00:38,44)
4.
WETZEL Kaj2008 M
RT +0.74 50m: 00:35,33, 100m: 01:13,72 (00:38,39), 150m: 01:53,44 (00:39,72), 200m: 02:32,90 (00:39,46)
5.
RT +0.75 50m: 00:38,50, 100m: 01:19,78 (00:41,28), 150m: 02:00,98 (00:41,20), 200m: 02:41,08 (00:40,10)
6.
RT +0.71 50m: 00:37,24, 100m: 01:17,78 (00:40,54), 150m: 02:01,21 (00:43,43), 200m: 02:42,80 (00:41,59)
7.
KRMINAC Noel2007 M
RT +0.73 50m: 00:37,79, 100m: 01:20,19 (00:42,40), 150m: 02:03,70 (00:43,51), 200m: 02:44,56 (00:40,86)
8.
RT +0.84 50m: 00:40,12, 100m: 01:24,86 (00:44,74), 150m: 02:08,99 (00:44,13), 200m: 02:47,36 (00:38,37)
9.
RT +0.74 50m: 00:40,65, 100m: 01:24,87 (00:44,22), 150m: 02:09,07 (00:44,20), 200m: 02:52,25 (00:43,18)
10.
RT +0.72 50m: 00:41,01, 100m: 01:25,87 (00:44,86), 150m: 02:10,52 (00:44,65), 200m: 02:54,72 (00:44,20)
11.
RT +0.73 50m: 00:40,80, 100m: 01:26,60 (00:45,80), 150m: 02:13,81 (00:47,21), 200m: 02:58,09 (00:44,28)
12.
RT +0.86 50m: 00:42,78, 100m: 01:30,35 (00:47,57), 150m: 02:19,05 (00:48,70), 200m: 03:04,47 (00:45,42)
Abgemeldet.
Abgemeldet.
HAJDU Tamas2006 M
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Junioren
Abgemeldet.
Jugend 4
1.
RT +0.76 50m: 00:32,50, 100m: 01:07,71 (00:35,21), 150m: 01:43,22 (00:35,51), 200m: 02:16,17 (00:32,95)
Abgemeldet.
Jugend 3
1.
RT +0.73 50m: 00:35,93, 100m: 01:14,28 (00:38,35), 150m: 01:53,28 (00:39,00), 200m: 02:31,72 (00:38,44)
HAJDU Tamas2006 M
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Jugend 2
1.
HAAS Silvano2007 M
RT +0.73 50m: 00:33,31, 100m: 01:09,28 (00:35,97), 150m: 01:46,04 (00:36,76), 200m: 02:21,14 (00:35,10)
2.
RT +0.75 50m: 00:38,50, 100m: 01:19,78 (00:41,28), 150m: 02:00,98 (00:41,20), 200m: 02:41,08 (00:40,10)
3.
RT +0.71 50m: 00:37,24, 100m: 01:17,78 (00:40,54), 150m: 02:01,21 (00:43,43), 200m: 02:42,80 (00:41,59)
4.
KRMINAC Noel2007 M
RT +0.73 50m: 00:37,79, 100m: 01:20,19 (00:42,40), 150m: 02:03,70 (00:43,51), 200m: 02:44,56 (00:40,86)
Jugend 1
1.
WETZEL Kaj2008 M
RT +0.74 50m: 00:35,33, 100m: 01:13,72 (00:38,39), 150m: 01:53,44 (00:39,72), 200m: 02:32,90 (00:39,46)
2.
RT +0.84 50m: 00:40,12, 100m: 01:24,86 (00:44,74), 150m: 02:08,99 (00:44,13), 200m: 02:47,36 (00:38,37)
3.
RT +0.74 50m: 00:40,65, 100m: 01:24,87 (00:44,22), 150m: 02:09,07 (00:44,20), 200m: 02:52,25 (00:43,18)
4.
RT +0.72 50m: 00:41,01, 100m: 01:25,87 (00:44,86), 150m: 02:10,52 (00:44,65), 200m: 02:54,72 (00:44,20)
5.
RT +0.73 50m: 00:40,80, 100m: 01:26,60 (00:45,80), 150m: 02:13,81 (00:47,21), 200m: 02:58,09 (00:44,28)
6.
RT +0.86 50m: 00:42,78, 100m: 01:30,35 (00:47,57), 150m: 02:19,05 (00:48,70), 200m: 03:04,47 (00:45,42)
Schüler 4
1.
NEUWIRTH Tim2009 M
RT +0.76 50m: 00:38,40, 100m: 01:21,02 (00:42,62), 150m: 02:03,50 (00:42,48), 200m: 02:44,28 (00:40,78)
OPELKA Simon2009 M
Abgemeldet.
Schüler 3
1.
LANG Kilian2010 M
RT +0.72 50m: 00:43,37, 100m: 01:29,95 (00:46,58), 150m: 02:18,32 (00:48,37), 200m: 03:03,59 (00:45,27)
2.
RT +0.64 50m: 00:50,34, 100m: 01:44,15 (00:53,81), 150m: 02:40,30 (00:56,15), 200m: 03:32,27 (00:51,97)