NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil (Jul 03 to 04, 2021) - BSFZ Südstadt

You are here: Meets > NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil > Results
Results - Select Event
Event 24 - 100m Brust Herren (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
BAYER Moritz2002 M
RT +0.68 50m: 00:31,94, 100m: 01:06,98 (00:35,04)
2.
RT +0.73 50m: 00:32,00, 100m: 01:08,47 (00:36,47)
3.
RT +0.69 50m: 00:33,18, 100m: 01:12,38 (00:39,20)
4.
BAYER Oskar2006 M
RT +0.64 50m: 00:35,29, 100m: 01:16,08 (00:40,79)
5.
RT +0.68 50m: 00:35,79, 100m: 01:16,60 (00:40,81)
6.
RT +0.83 50m: 00:36,31, 100m: 01:17,43 (00:41,12)
7.
RT +0.80 50m: 00:36,96, 100m: 01:20,82 (00:43,86)
8.
KAISER Boris2007 M
RT +0.66 50m: 00:38,38, 100m: 01:21,02 (00:42,64)
9.
RT +0.68 50m: 00:38,96, 100m: 01:22,14 (00:43,18)
10.
WETZEL Kaj2008 M
RT +0.66 50m: 00:38,90, 100m: 01:22,74 (00:43,84)
11.
RT +0.68 50m: 00:40,32, 100m: 01:25,44 (00:45,12)
12.
RT +0.82 50m: 00:42,11, 100m: 01:26,40 (00:44,29)
13.
RT +0.87 50m: 00:41,45, 100m: 01:27,51 (00:46,06)
14.
RT +0.92 50m: 00:43,27, 100m: 01:33,79 (00:50,52)
15.
PALME Jakob2007 M
RT +0.72 50m: 00:45,84, 100m: 01:35,00 (00:49,16)
16.
RT +0.71 50m: 00:42,39, 100m: 01:35,56 (00:53,17)
17.
RT +0.90 50m: 00:45,03, 100m: 01:36,34 (00:51,31)
18.
RT +0.95 50m: 00:47,46, 100m: 01:39,56 (00:52,10)
19.
RT +0.81 50m: 00:49,68, 100m: 01:48,94 (00:59,26)
Abgemeldet.
SYSLO David2007 M
Abgemeldet.
Abgemeldet.
Junioren
1.
BAYER Moritz2002 M
RT +0.68 50m: 00:31,94, 100m: 01:06,98 (00:35,04)
2.
RT +0.73 50m: 00:32,00, 100m: 01:08,47 (00:36,47)
3.
RT +0.69 50m: 00:33,18, 100m: 01:12,38 (00:39,20)
4.
RT +0.82 50m: 00:42,11, 100m: 01:26,40 (00:44,29)
5.
RT +0.87 50m: 00:41,45, 100m: 01:27,51 (00:46,06)
Abgemeldet.
Jugend 4
1.
RT +0.83 50m: 00:36,31, 100m: 01:17,43 (00:41,12)
2.
RT +0.80 50m: 00:36,96, 100m: 01:20,82 (00:43,86)
3.
RT +0.68 50m: 00:40,32, 100m: 01:25,44 (00:45,12)
Jugend 3
1.
BAYER Oskar2006 M
RT +0.64 50m: 00:35,29, 100m: 01:16,08 (00:40,79)
2.
RT +0.68 50m: 00:35,79, 100m: 01:16,60 (00:40,81)
Jugend 2
1.
KAISER Boris2007 M
RT +0.66 50m: 00:38,38, 100m: 01:21,02 (00:42,64)
2.
PALME Jakob2007 M
RT +0.72 50m: 00:45,84, 100m: 01:35,00 (00:49,16)
3.
RT +0.71 50m: 00:42,39, 100m: 01:35,56 (00:53,17)
4.
RT +0.90 50m: 00:45,03, 100m: 01:36,34 (00:51,31)
5.
RT +0.95 50m: 00:47,46, 100m: 01:39,56 (00:52,10)
SYSLO David2007 M
Abgemeldet.
Jugend 1
1.
RT +0.68 50m: 00:38,96, 100m: 01:22,14 (00:43,18)
2.
WETZEL Kaj2008 M
RT +0.66 50m: 00:38,90, 100m: 01:22,74 (00:43,84)
3.
RT +0.92 50m: 00:43,27, 100m: 01:33,79 (00:50,52)
4.
RT +0.81 50m: 00:49,68, 100m: 01:48,94 (00:59,26)
Abgemeldet.
Schüler 4
1.
NEUWIRTH Tim2009 M
RT +0.78 50m: 00:40,96, 100m: 01:26,18 (00:45,22)
2.
RT +0.81 50m: 00:43,45, 100m: 01:31,94 (00:48,49)
3.
50m: 00:50,91, 100m: 01:44,88 (00:53,97)
4.
BODOR Balint2009 M
RT +0.83 50m: 00:49,92, 100m: 01:45,94 (00:56,02)
5.
RT +0.69 50m: 00:50,47, 100m: 01:46,23 (00:55,76)
6.
50m: 00:52,75, 100m: 01:48,86 (00:56,11)
7.
50m: 00:53,37, 100m: 01:56,02 (01:02,65)
OPELKA Simon2009 M
Abgemeldet.
Abgemeldet.
KROIS Mattia2009 M
11:56 SW 4.4 Start vor dem Startsignal
DJURIC Ares2009 M
11:49 Start vor dem Startsignal
Schüler 3
1.
50m: 00:43,85, 100m: 01:30,47 (00:46,62)
2.
LANG Tristan2010 M
50m: 00:45,56, 100m: 01:35,47 (00:49,91)
3.
50m: 00:53,70, 100m: 01:51,54 (00:57,84)
WEISS Nico2010 M
11:53 SW 7.5 Wechselbeinschlag