NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil (Jul 03 to 04, 2021) - BSFZ Südstadt

You are here: Meets > NÖ Landesmeisterschaften 2021 - 2. Teil > Results
Results - Select Event
Event 23 - 100m Brust Damen (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
GABA Alberta2004 W
RT +0.70 50m: 00:35,34, 100m: 01:15,65 (00:40,31)
2.
RT +0.74 50m: 00:37,09, 100m: 01:18,73 (00:41,64)
3.
RT +0.70 50m: 00:37,61, 100m: 01:21,08 (00:43,47)
4.
RT +0.80 50m: 00:38,48, 100m: 01:22,14 (00:43,66)
5.
RT +0.78 50m: 00:38,62, 100m: 01:22,21 (00:43,59)
6.
RT +0.86 50m: 00:39,17, 100m: 01:23,20 (00:44,03)
7.
RT +0.84 50m: 00:40,21, 100m: 01:24,04 (00:43,83)
8.
RT +0.89 50m: 00:39,13, 100m: 01:24,25 (00:45,12)
9.
RT +0.64 50m: 00:40,42, 100m: 01:24,32 (00:43,90)
10.
STEGER Viola2007 W
RT +0.64 50m: 00:40,11, 100m: 01:24,40 (00:44,29)
11.
RT +0.78 50m: 00:39,60, 100m: 01:24,86 (00:45,26)
12.
KOBAN Lisa2006 W
RT +0.84 50m: 00:40,96, 100m: 01:26,45 (00:45,49)
13.
RT +0.74 50m: 00:41,21, 100m: 01:26,77 (00:45,56)
14.
KüHN Helena2007 W
RT +0.84 50m: 00:41,13, 100m: 01:26,85 (00:45,72)
15.
RT +0.67 50m: 00:40,94, 100m: 01:27,37 (00:46,43)
16.
LANG Lara2008 W
RT +0.76 50m: 00:41,56, 100m: 01:28,84 (00:47,28)
17.
RT +0.71 50m: 00:40,95, 100m: 01:29,00 (00:48,05)
18.
RT +0.73 50m: 00:41,15, 100m: 01:29,54 (00:48,39)
19.
50m: 00:42,20, 100m: 01:29,88 (00:47,68)
20.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.92 50m: 00:43,76, 100m: 01:33,11 (00:49,35)
21.
50m: 00:49,60, 100m: 01:43,52 (00:53,92)
22.
RT +0.85 50m: 00:51,23, 100m: 01:47,33 (00:56,10)
23.
50m: 00:51,86, 100m: 01:48,53 (00:56,67)
WIMMER Sarah2006 W
Abgemeldet.
Junioren
1.
GABA Alberta2004 W
RT +0.70 50m: 00:35,34, 100m: 01:15,65 (00:40,31)
2.
RT +0.70 50m: 00:37,61, 100m: 01:21,08 (00:43,47)
3.
RT +0.80 50m: 00:38,48, 100m: 01:22,14 (00:43,66)
4.
RT +0.89 50m: 00:39,13, 100m: 01:24,25 (00:45,12)
5.
RT +0.78 50m: 00:39,60, 100m: 01:24,86 (00:45,26)
Jugend 3
1.
RT +0.74 50m: 00:37,09, 100m: 01:18,73 (00:41,64)
2.
RT +0.78 50m: 00:38,62, 100m: 01:22,21 (00:43,59)
3.
RT +0.86 50m: 00:39,17, 100m: 01:23,20 (00:44,03)
4.
KOBAN Lisa2006 W
RT +0.84 50m: 00:40,96, 100m: 01:26,45 (00:45,49)
5.
RT +0.71 50m: 00:40,95, 100m: 01:29,00 (00:48,05)
6.
RT +0.73 50m: 00:41,15, 100m: 01:29,54 (00:48,39)
WIMMER Sarah2006 W
Abgemeldet.
Jugend 2
1.
RT +0.84 50m: 00:40,21, 100m: 01:24,04 (00:43,83)
2.
RT +0.64 50m: 00:40,42, 100m: 01:24,32 (00:43,90)
3.
STEGER Viola2007 W
RT +0.64 50m: 00:40,11, 100m: 01:24,40 (00:44,29)
4.
KüHN Helena2007 W
RT +0.84 50m: 00:41,13, 100m: 01:26,85 (00:45,72)
5.
KOCIC Anna2007 W
RT +0.92 50m: 00:43,76, 100m: 01:33,11 (00:49,35)
Jugend 1
1.
RT +0.74 50m: 00:41,21, 100m: 01:26,77 (00:45,56)
2.
RT +0.67 50m: 00:40,94, 100m: 01:27,37 (00:46,43)
3.
LANG Lara2008 W
RT +0.76 50m: 00:41,56, 100m: 01:28,84 (00:47,28)
4.
50m: 00:42,20, 100m: 01:29,88 (00:47,68)
5.
50m: 00:49,60, 100m: 01:43,52 (00:53,92)
6.
RT +0.85 50m: 00:51,23, 100m: 01:47,33 (00:56,10)
7.
50m: 00:51,86, 100m: 01:48,53 (00:56,67)
Schüler 4
1.
SYSLO Julia2009 W
RT +0.71 50m: 00:39,90, 100m: 01:23,11 (00:43,21)
2.
SYSLO Isabel2009 W
RT +0.67 50m: 00:41,20, 100m: 01:25,72 (00:44,52)
3.
FASSL Tina2009 W
RT +0.72 50m: 00:41,80, 100m: 01:29,61 (00:47,81)
4.
PLATZ Alena2009 W
RT +0.54 50m: 00:45,27, 100m: 01:37,75 (00:52,48)
5.
PöLL Alina2009 W
RT +0.65 50m: 00:47,71, 100m: 01:39,84 (00:52,13)
6.
RT +0.66 50m: 00:47,54, 100m: 01:42,00 (00:54,46)
7.
RT +0.56 50m: 00:47,37, 100m: 01:42,97 (00:55,60)
8.
50m: 00:48,98, 100m: 01:43,43 (00:54,45)
9.
50m: 00:49,41, 100m: 01:43,70 (00:54,29)
Schüler 3
1.
RT +0.76 50m: 00:42,30, 100m: 01:29,99 (00:47,69)
2.
RT +0.70 50m: 00:51,81, 100m: 01:49,42 (00:57,61)
3.
50m: 00:51,69, 100m: 01:51,52 (00:59,83)
Abgemeldet.