Steirischen Landesmeisterschaften 2021 (Jul 02 to 04, 2021) - Sportzentrum Kapfenberg

You are here: Meets > Steirischen Landesmeisterschaften 2021 > Results
Results - Select Event
Event 22 - 4x100m Lagenstaffel Gemischt (Timed)
Allgemeine Klasse
1.
Harrich Mirjam (2002), RT +0.70 50m: 00:34,31, 100m: 01:12,57 (00:38,26)
Pyrek Sebastian (2001), RT +0.39 150m: 01:43,37 (00:30,80), 200m: 02:20,44 (00:37,07)
Weirer Alina (2002), RT +0.01 250m: 02:51,66 (00:31,22), 300m: 03:28,92 (00:37,26)
Dexl Oscar (2002), RT -0.01 350m: 03:53,25 (00:24,33), 400m: 04:20,82 (00:27,57)
2.
Passer Valentina (2007), RT +0.68 50m: 00:32,57, 100m: 01:07,70 (00:35,13)
Bubalo Sofija (2005), RT +0.63 150m: 01:45,27 (00:37,57), 200m: 02:30,27 (00:45,00)
Klicnik Jan (2001), RT +0.16 250m: 02:57,22 (00:26,95), 300m: 03:29,04 (00:31,82)
Wolf Marco (2003), RT +0.30 350m: 03:56,17 (00:27,13), 400m: 04:26,22 (00:30,05)
3.
Grießer Edith (2002), RT +0.71 50m: 00:35,69, 100m: 01:15,96 (00:40,27)
Harrich Jacob (2000), RT +0.38 150m: 01:48,13 (00:32,17), 200m: 02:25,95 (00:37,82)
Poduschka Patrik (2001), RT +0.26 250m: 02:55,61 (00:29,66), 300m: 03:29,12 (00:33,51)
Goriup Amelie (2005), RT +0.21 350m: 03:57,90 (00:28,78), 400m: 04:30,07 (00:32,17)
4.
Hölzl Sonja (1994), RT +0.63 50m: 00:33,44, 100m: 01:09,35 (00:35,91)
Sauer Janine (2000), RT +0.41 150m: 01:47,37 (00:38,02), 200m: 02:32,04 (00:44,67)
Kliegel Alexander (1995), RT +0.00 250m: 03:00,41 (00:28,37), 300m: 03:34,61 (00:34,20)
Janser Simon (2005), RT +0.61 350m: 04:02,65 (00:28,04), 400m: 04:33,55 (00:30,90)
5.
Dexl Emma (2005), RT +0.66 50m: 00:35,20, 100m: 01:12,15 (00:36,95)
Spary Paul (2005), RT +0.09 150m: 01:45,37 (00:33,22), 200m: 02:25,47 (00:40,10)
Spary Moritz (2003), RT +0.11 250m: 02:53,90 (00:28,43), 300m: 03:27,97 (00:34,07)
Darnhofer Lena (2005), RT +0.15 350m: 03:58,75 (00:30,78), 400m: 04:33,71 (00:34,96)
6.
Bauer Iris (2006), RT +0.67 50m: 00:39,09, 100m: 01:21,82 (00:42,73)
Reissner Felix (2007), RT +0.49 150m: 02:00,07 (00:38,25), 200m: 02:43,23 (00:43,16)
Janser Armin (2007), 250m: 03:18,84 (00:35,61), 300m: 04:02,16 (00:43,32)
Moitzi Klara (2005), RT +0.57 350m: 04:36,57 (00:34,41), 400m: 05:13,28 (00:36,71)
7.
Hussinger Fabian (2008), RT +0.94 50m: 00:34,15, 100m: 01:11,43 (00:37,28)
Von Elling Hanja (2006), RT +0.61 150m: 01:56,30 (00:44,87), 200m: 02:49,89 (00:53,59)
Rainer Jonas (2005), 250m: 03:24,34 (00:34,45), 300m: 04:06,69 (00:42,35)
Feldbaumer Kerstin (2006), RT +0.42 350m: 04:44,18 (00:37,49), 400m: 05:27,41 (00:43,23)
8.
Magritzer Johanna (2009), RT +0.66 50m: 00:40,11, 100m: 01:27,08 (00:46,97)
Hochrinner Julia (2010), 150m: 02:14,68 (00:47,60), 200m: 03:11,48 (00:56,80)
Kothgasser Manuel (2006), RT +0.55 250m: 03:46,45 (00:34,97), 300m: 04:33,31 (00:46,86)
Preis Dominik (2008), 350m: 05:07,28 (00:33,97), 400m: 05:45,88 (00:38,60)